این نیز بگذرد …


این نیز بگذرد ، بزرگترین مانترا و درسی است که هرکس میتواند یادبگیرد و با خود تکرار کند . زمان یک کمیت سیال و پیش رونده است که هیچگاه متوقف نمی شود ، هر چیزی چه خوب و چه بد میگذرد .

هر اتفاقی در زندگی از خود اثری باقی میگذارد ، همانند یک زخم و بسته به عمیق یا سطحی بودن آن مدت زمان ماندگاری اش فرق میکند و در نهایت ، حتی عمیق ترین زخم ها هم درمان میشوند و تنها ردی از خود به جای میگذارند .

زندگی با عقیده ی دست و پا نزدن در باتلاق رویداد های روزانه قطعا برای انسان راحت تر خواهد بود ، حتی اگر رویداد پیش رو شادی آفرین و دلپذیر باشد . انسان ها هر لحظه میتوانند از عرش به فرش و از فرش به عرش برسند ، اما اگر یادنگیرند که چطور شادی و غم خود را مدیریت کنند دیری نخواهد پایید که زمان ارزشمند زندگی را از دست خواهند داد .

درست است که گاهی اوقات دست و پنجه نرم کردن با ناراحتی ها سخت است و زمان طولانی را صرف موقعیت مسرت بخش نکردن عجیب باشد اما اگر در هر زمینه ای اعتدال را رعایت نکنیم ، نه تنها در گذشته و حال خود درجا میزنیم ، بلکه آینده را هم از دست خواهیم داد .

زندگی کردن در حالتی که فکر کنیم امروز آخرین روز زندگیمان است ، باعث میشود نه تنها غم مشکلات را نخوریم بلکه باعث میشود از دقایق باقی مانده و یا حتی ثانیه ها ی پیش رو نهایت استفاده را ببریم . چرا که تنها چیزی که اگر از دست برود نه تنها هیچگاه جبران نمیشود و با هیچ پول و قدرتی هم نمیتوان آن را خرید و به دست آورد زمان است .

به قول دیالوگ فیلم املیه ،  احساسات امروز تو همانند برف دیروز آب خواهد شد و همچنین به قول شاعر بزرگمان خیام :

 از دی چو گذشت هیچ از او یاد مکن ، فردا که نیامده است فریاد نکن

بر گذشته و نیامده بنیان نکن ، حال خوش باش و عمر بر باد نکن

در لحظه زندگی کن و هرکاری که میکنی با تمام وجود انجام بده و از آن لذت ببر چرا که این نیز بگذرد !


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *